Ana içeriğe atla

Life is life

Basit şeylerden keyif alarak yaşayacaksın hayatı
Tertemiz çarşaflarla yatıp pencereden hafif esen rüzgarla uyuyarak
Sabahları uzun uzun telaşsız kahvaltı yaparak

Ya da gün batımında deniz kenarında yürüyerek...
 Hayatın telaşından uzaklaşıp dinlendireceksin ruhunu, uzaklaşacaksın maddiyattan yalandan dedikodudan.  rüzgarın esmesinden dalganın sesinden mutlu olup anlayacaksın şu hayatın asıl güzelliğini

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Grönholm Metodu Tiyatro Oyunu Ankara

"Belki bir oyun hayatını değiştirir"
Tiyatro sezonu bizim için güzel başladı. Grönholm Methodu keyifle izlediğimiz, çokca güldüğümüz, bir dakika bile sıkılmadığımız, dinamik, orjinal ve güzel bir oyun olmuş.

Çamaşırhane Tiyatro Oyunu

Oyunun prömiyerini izleyeli neredeyse bir ay olmasına rağmen ben ancak bloga yazabilyorum. Ben gene beğendim oyunu, zaten limitim o kadar düştü ki bazı oyunlarla, aşağı yukarı beğeniyorum izlediklerimi.

Çamaşırhane 1. Dünya Savaşı öncesi Fransa'da adı üstünde bir çamaşırhanede geçmektedir. Hayatlarını çamaşır yıkarak kazanan her tipten kadının bulunduğu bir yerdir burası. Oyuncuların diyologlarından o dönem yaşanan sıkıntıları, bir kadının kadın olarak yaşadığı sıkıntıları, genç kızların kurduğu hayalleri, genç kızken kurduğu hayaller yıkılınca depresyona girmiş kadınların hüznünü, kardeşlerinin sıkıntı çekmeden büyümesi için hayatını çamaşırhane harcayan kızın hikayesi gibi birçok hikaye güzel bir şekilde sahnede anlatılmaktadır.

Ben en çok sağır ve dilsiz kızın oyunculuğunu sevdim. O kadar saf ve masum bir karakterdi ki bayıldım. Etrafında olan biteni anlamıyor, diğer kadınları izleyip taklit ederek olaya dahil olmaya çalışıyor, ilgi görmeyince küsüyor, Belki küçük bir roldü ama…

Son Tango Tiyatro Oyunu

Tiyatronun alışkanlık yaptığı noktaya gelmiş bulunuyorum. Oyuncuların canlı performansını izlemek kesinlikle daha eğlenceli ve daha doğal. Efektlerle şişirilmiş milyon tane film zaten  elimizin altında neyse konumuza dönelim.

Son izlediğim oyun Son Tango oyununda Arjantin'de cunta dönemimde Maria ve Pedro'nun aşklarını ve dönemin olaylarının buna etkisi anlatılır.